29 mužů znásilňovalo 7 let dívku. O hrůzách a mukách vypověděla policie

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
znasilneni holcicka
Zdroj: Tinnakorn jorruang/Shutterstock.com

K neuvěřitelně otřesnému činu došlo v anglickém hrabství západní Yorkshire, kde tamní soudy řeší případ dívky, které bylo teprve 13 let, když ji muži začali znásilňovat. O případu informuje zahraniční web Metro.co.uk.

Muži dívku znásilňovali v letech 2003 až 2010. Všichni jsou obviněni rovnou z několika trestných činů, jako je znásilnění, pokus o znásilnění, obscénní útok a v neposlední řadě spiknutí za účelem znásilnění.

Policie ve West Yorkshire skutečně potvrdila informaci, že dívce v období, kdy procházela hromadným znásilněním, bylo pouhých 13 až 20 let. Muži tedy s dotyčnou měli pohlavní styk nejen proti její vůli, ale i v momentě, kdy ještě nebyla zletilá.

Jedná se o vykořisťování dětí, tvrdí policie

Mluvčí ozbrojených sil pro web Metro podal kratší prohlášení. „Drtivá většina trestných činů se stala v Calderdale, ale k některým trestným činům došlo v okrese Bradford.“

Policisté v celém rozsáhlém případu jinak moc informací, vzhledem k oběti, nepodávají. Přesto poskytli pár detailů. „Muži byli obviněni z různých trestných činů po vyšetřování nedávného sexuálního vykořisťování dítěte,“ píše server.

Všichni muži, kteří se na sexuálním zneužívaní podíleli, pochází z West Yorkshire a Sheffieldu. V té době bylo nejmladšímu pachateli 35 let a nejstaršímu dokonce 65 let. Informaci potvrdila tamní policie.

Všech 29 mužů bylo na samém počátku vyšetřování zadrženo a převezeno do vazby. Soud jich ale následně 8 propustil, protože nebylo prokázáno jakékoliv obvinění. Soud s muži proběhne začátkem července.

Soudy jsou přísné

Někteří pachatelé byli podle zahraničních médií obviněni pouze vždy z jednoho trestního činu. Jen u některých byly soudy tvrdé a několik mužů obvinily ze dvou nebo i více trestných činů. Hrozí jim tak delší doba výkonu trestu ve vězení.

Muži se zatím k případu nevyjadřují, čeká se tak na právní zástupce. Celý proces, vzhledem k počtu obviněných, bude podle zahraničních médií zdlouhavý a velmi emotivní. Někteří muži vinu přiznali, ve většině případů ale jakoukoliv vinu popírají.

Autor: Ivan GlaserSouvisející články