Vlkodlak Peter: Za incestní vztahy a kanibalismus ho čekala krutá a nelítostná smrt

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Peter Stumpp
Zdroj: Unknown author, Public domain, via Wikimedia Commons

Jeho přesné jméno není známé. Říkalo se mu Peter Stumpp, Stubbe nebo Stumpf. Možná šlo ale jen o přezdívku. Stejně tak, jako jeho jméno, je vesměs celý jeho život záhadou. I tak o něm ale historie mluví jako o jednom z nejděsivějších kanibalů všech dob.

Svou přezdívku získal nejspíš podle pahýlu, který měl místo ruky. Jak k takovému zranění přišel, se neví, podle mnohých ale není náhodou, že se mu říkalo právě Stump (německy pahýl).

Kdo byl tajemný muž, jehož další přezdívkou byl kanibal vlkodlak? Čím se provinil, že si v poměrně mladém věku zasloužil krutou a bolestivou smrt? Máme pro vás příběh kanibala, ze kterého vám přeběhne mráz po zádech.

Incestní vztahy s vlastními dětmi

Narodil se pravděpodobně někdy okolo roku 1525. Přesné datum není známé. Dětství prožil nejspíš s rodinou na malé farmě. Později se podle všeho oženil, ale nakonec se rozvedl a na starosti mu zůstaly dvě děti.

Už od svých dvanácti let, jak později vypověděl, se zajímal o smrt, bolest a věci s tím spojené. Jelikož v tomto duchu vychovával i své potomky, nikdy jim nepřišlo, že by dělali něco špatně.

Peter měl dokonce se svou dcerou incestní vztah, který ona sama schvalovala, a svého otce brala jako někoho, kdo po ni dělá všechno a komu chce jeho laskavost oplatit. Proto se také ona i její bratr účastnili vražd a rituálů, které jejich otec prováděl.

Hodiny mučení

Když byl Peter uvězněn za podezření z několika vražd, které byly v jeho okolí spáchány, dlouho se nechtěl přiznat. Nicméně kruté hodiny mučení si nakonec vybraly svou daň a on se rozmluvil.

Vyprávěl, jak už jako mladý chlapec zabíjel na sousedních farmách kozy a pil jejich krev. Byl natahován na skřipci tak dlouho, až prozradil informace o všech obětech, které během svého života zavraždil.

Podle jeho doznání zabil celkem 14 lidí. Dvě z nich byly těhotné ženy, jejichž děti po smrti matky vyndal z jejich těl, uvařil a snědl. Při tom všem mu měly asistovat jeho dvě děti. Je ale dost možné, že si Peter celou řadu informací vymyslel, aby už ukončil kruté mučení.

Výstraha světu

Peter tvrdil, že byl posedlý ďáblem. Dokonce se tím vyloženě chlubil. Jeho poprava byla proto velmi drastická a měla se stát výstrahou všem, kteří by se někdy zachovali jako tento zabiják a kanibal.

Na mučicím kole byla Peterovi postupně z těla trhána kůže. Pak mu kat zlámal žebra, aby se v případě, že je v jeho těle skutečně ďábel, nemohl vrátit pomocí někoho dalšího. Nakonec kanibalovi setnuli hlavu.

Ostatky jeho těla pak byly spáleny. Stejně tak i ostatky jeho dětí, které byly za spoluúčast na vraždách také popraveny. To vše se událo před zraky davů, kterým bylo nakázáno popravu sledovat a poučit se z ní.

Zdroj: historyofyesterday.com, darkhistories.com, liveabout.com
Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články