Za svou práci nechtěl ani korunu. Nakonec dostal mnohonásobně vyšší honorář

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
oprava elektriny
Zdroj: Shutterstock

Podzim sice teprve začal, lidé, kteří bydlí ve starých domech, ale vědí, že už v současné chvíli je potřeba topit, jinak člověk v noci mrzne. A co teprve s nadcházející zimou… Starší pár v Oklahomě se obával toho, že s rozbitým elektrickým kotlem snad zimu ani nepřežije.

Stacy a Josh Lemondovi posledních pár měsíců nezvládali své finance. Zadlužili se u mnoha přátel, když vrátili peníze jednomu, dlužili dalšímu. Přesto věděli, že elektrický kotel, který jim zajišťuje doma teplo, musí nechat opravit.

Taková oprava by vyšla v přepočtu zhruba na 3000 korun, pro ně to ale byla částka, kterou si nemohli dovolit. A tak obepsali několik firem, kterým vysvětlili svou situaci. A pak se jen modlili, aby se někdo, kdo jim udělá dobrou cenu, našel.

Vyslyšené modlitby

Skutečně se ukázalo, že dobří lidé na světě jsou. Jednoho dne se u nich objevil elektrikář jménem Matthew. Ten jim řekl, že sice pracuje pro firmu, ale že by jim rád kotel udělal zadarmo a svému zaměstnavateli o tom neřekl. Jejich příběh ho prý dojal a on jim chtěl pomoci.

Stacy později v médiích vypověděla, že to muselo být jejich modlitbami, že se někdo s takovým obrovským srdcem našel.

Matthew jim kotel opravil a rodina mohla zase začít topit. Oznámil jim, že ačkoli by normálně platili poměrně velké peníze, protože chyba byla vážná, nemusí mu dávat ani korunu.

Přitom strávil opravami několik hodin a jediné, o co si řekl, byla káva. Pár se proto cítil strašně, když muž odcházel a opravdu po nich nic nechtěl.

Když o pár dní později Joshovi vyšla jedna z investic a vrátila se mu velká část peněz, kromě dluhů věděl hned, co s nimi udělá.

Lstivá záminka

Manželé potřebovali, aby se elektrikář k nim domů vrátil. Nechtěli mu ale říkat o penězích, báli se, že by je po telefonu odmítl. A proto si vymysleli záminku, aby Matthew znovu dorazil. Řekli mu, že kotel opět nefunguje a oni by potřebovali revizi.

„Báli jsme se, že nedorazí. Že si bude myslet, jak ho zneužíváme, když nám jednou pomohl zadarmo. Ale on skutečně hned následující den dorazil a ptal se, co je s kotlem špatně,“ popisuje Stacy. „V tu chvíli jsme mu řekli pravdu.“

Stacy a Josh oznámili opraváři, že jim pomohl v nejhorších chvílích jejich života, zatímco mnozí přátelé se na ně vykašlali.

Nakonec vnutili dobrosrdečnému muži v přepočtu asi 10 000 korun, které byly zhruba trojnásobkem toho, co by taková oprava normálně stála. Ukázalo se tak, že dobro se oplácí jedině dobrem.

Zdroj: inspiremore.com, spotlightstories.co, kfor.com

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články