Žadatel o azyl znásilnil čtrnáctiletou dívku. Deportaci se vyhýbá díky radě na sociálních sítích

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Pouta
Zdroj: Shutterstock

Žadatel o azyl, který společně s dalšími muži znásilnil čtrnáctiletou dívku, se vyhýbá deportaci ze Švédska do Afghánistánu. Využil radu, kterou migranti sdíleli na facebooku. O aktualitě informoval italský server Galileo News.

Jednadvacetiletý afghánský občan odmítá podstoupit test na přítomnost koronaviru, což je požadavek při cestě do Afghánistánu. Švédské orgány ho k tomu nemohou donutit a muž zatím nadále zůstává v zemi.

Vymysleli, jak obejít deportaci

Švédský magazín Expressen uvedl, že devadesát procent zločinců, kteří mají být deportováni ze Švédska, odmítají podstoupit testy na covid-19, a proto mohou v zemi zůstat.

Tento případ zahrnuje několik osob odsouzených za „závažné sexuální trestné činy proti mladým dívkám,“ uvedl deník a dodal, že informace o této mezeře byly sdíleny ve skupinách na facebooku.

Čtrnáctiletá dívka znala jednoho ze dvou afghánských mužů. Ti dívku odvedli do bytu, kde ji pálili alkoholem. Později usnula a po probuzení zjistila, že ji jeden z mužů znásilňuje. Druhý muž pak dívku také znásilnil.

Po útěku z místa vše sdělila svým blízkým, kteří zavolali policii. Muži byli odsouzeni za trestný čin a kvůli svému nízkému věku dostali jeden a půl roku vězení. Jeden z nich mohl po výkonu trestu zůstat ve Švédsku kvůli množství času, který již v zemi strávil.

Druhý zůstává ve vazbě v oblasti Göteborgu a nyní čelí deportaci. Odmítá podstoupit test na přítomnost koronaviru nebo se nechat očkovat.

Pěstounka mladíka hájí

Mladíkova švédská pěstounka uvedla, že se obává, co se stane, pokud bude chlapec nucen vrátit se zpět do Afghánistánu. „Test ani vakcinaci nechce podstoupit, protože se nechce vrátit. Pokud se tak stane, bude mu ublíženo,“ řekla žena a dodala, že věří, že bude muž osvobozen.

„Stali jsme se jeho rodinou a chceme, aby byl propuštěn. Je to tragické. Stále je ve vězení, kde s ním zacházejí jako se zločincem,“ dodala. Tento problém frustruje zaměstnance policie, kteří se cítí bezmocně a žádá orgány o opravu mezery v zákoně.

Zdroj: www.galileonews.it

Autor: František OlšaSouvisející články