Zdraví Benedikta XVI. se zhoršilo. Papež František žádá věřící o modlitby

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
papez Benedikt XVI
Zdroj: Profimedia

Zdraví emeritního papeže Benedikta XVI. se výrazně zhoršilo. Podle lékařů je na vině především vysoký věk. Ve svých 95 letech se potýká s celou řadou zdravotních problémů. Jeho nástupce papež František vyzval svět k modlitbám za jeho zdraví.

Velké zdravotní problémy se objevily u Benedikta XVI. už před Vánoci. Muž, který svou pozici hlavy církve zastával v letech 2005–2013, je v současné době pod neustálým monitoringem lékařů. Benedikt XVI. žije v klášteře Mater Ecclesiae ve vatikánských zahradách.

Ředitel Tiskového úřadu Svatého stolce Matteo Bruni podle serveru Vatican News uvedl před novináři, že se sice zdraví bývalého papeže v souvislosti s jeho věkem zhoršuje, zároveň ale dodal, že v současné době je jeho stav stabilní.

„V posledních několika hodinách došlo ke zhoršení zdravotního stavu papeže. Jde s největší pravděpodobností o problémy spojené s jeho věkem. Jeho stav je ale stabilizovaný a lékaři na něho neustále dohlíží,“ ujistil včera odpoledne Bruni.

Modlete se za jeho zdraví

Nástupce Benedikta papež František vyzval věřící, aby se za zdraví nemocného modlili. „Chtěl bych vás všechny požádat o zvláštní modlitbu za emeritního papeže Benedikta, který v tichosti podporuje církev. Pamatujte na něj, je velmi nemocný, proste Pána, aby ho utěšil a podporoval ho v tomto svědectví lásky k církvi až do konce,“ uvedl včera.

Papež František o modlitby požádal i na sociálních sítích. Na twitteru stejnými slovy vyzval všechny věřící, aby Benedikta v tichosti podpořili a věřili tomu, že je Bůh až do posledního dne s ním.

Myslí na něho i nevěřící

Pod příspěvkem se objevila řada modliteb s fotografiemi bývalého papeže, milá slova od sledujících. „Kéž najde útěchu ve svých posledních dnech a přejde na druhou stranu v pokoji, ujištěn o věčné přítomnosti Boha a jeho syna Ježíše Krista,“ napsal například jeden z uživatelů.

Na Benedikta myslí i ti, kteří v Boha nevěří. „Nejsem věřící, ale oceňuji jeho skvělou práci, vnímám jeho přínos pro svět a pro mnoho lidí, kteří věří. Doufám, že on i lidé, kteří ho milují, budou žít do poslední chvíle v míru,“ napsal uživatel twitteru.

Zdroj: Vatican News, Twitter

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články