Ze safari parku utekli tři leopardi, nikdo nic neřekl. Důvod rozzuřil i tamní obyvatele

od Raina Tomanová
< 1 minuta čtení
leopard
Zdroj: Shutterstock

Zaměstnanci safari parku v Chang-čou si dávali pořádně na čas s oznámením útěku tří leopardů. Až když je zahlédli obyvatelé poblíž safari, tak se o tom dozvěděly úřady.

Leopardy zachytily veřejné kamery, na kterých je jasně vidět, jak se procházejí. Objevili se poblíž oblasti Jinyuan Villa, která leží na východ od parku. Dva leopardi byli po vyslání pátracích týmů odchyceni, jak uvedla tamní vláda.

Pátrá se po posledním zvířeti, které je hledáno lidmi i dronem

Park podle CNN o zmizení zvířat oficiálně informoval veřejnost až týden poté, co leopardi utekli. Zaměstnanci Chang-čou Safari Parku od začátku popírali jakýkoli problém nebo útěk těchto divokých koček.

Park vydal o víkendu prohlášení, ve kterém uvedl, že je mu upřímně líto, že veřejnost a lidé nebyli upozornění mnohem dříve. „Obávali jsme se, že oznámení incidentu způsobí paniku.“

Správci safari parku přiznali, že leopardi jsou ještě mláďata, a je tak malé riziko, že by někoho na veřejnosti napadli. Dodávají ale, že to byla chyba nedat nikomu vědět.

Přijali tak kritiku veřejnosti, která se na ně spustila. Ohrožené mohly být třeba děti, protože takovému zvířeti by se jen těžko ubránily.

Odpovědná osoba byla vzata do vazby a park byl uzavřen

Park Hangzhou byl během celého vyšetřování uzavřen, odpovědná osoba byla navíc zadržena a vzata do policejní vazby, kde bude čekat na verdikt soudu. Nikdo totiž neví, jak mohli leopardi z parku utéct.

Park byl otevřen již v roce 2002. Najdete v něm více jak 200 druhů zvířat včetně slonů nebo pand. Leopardi mají svoje místo daleko od nebezpečných predátorů.

Přesto nemají čínské parky dobrou pověst. V minulosti se objevily informace o špatných podmínkách, v nichž jsou zvířata chována, a také o minimálním zabezpečení. V loňském roce byl jeden z pracovníků v šanghajské divočině přímo před očima návštěvníků zabit medvědem.

Autor: Raina TomanováSouvisející články