Žena po porodu zjistila, že má dvě vagíny. Lékaři nevěřili, že jí milování s manželem přináší utrpení

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
brittany jacobs
Zdroj: Profimedia

Brittany Jacobs ze Severní Karolíny byla naprosto normální žena, až do svého porodu. Po něm zjistila, že má dvě vagíny. V tu chvíli jí došlo, proč sex s jejím manželem pro ní byl tak bolestivý. Nyní doufá v operaci, během které by jí lékaři měli odstranit tkáň, které jí bolesti způsobuje.

Ať už se to zdá být jakkoliv bláznivé, tak Brittany Jacobs má ve svém těle opravdu dvě vagíny. Šestadvacetiletá žena trpí takzvaným děložní didelphysem, což znamená, že se narodila se dvěma plně fungujícími reprodukčními systémy. Proto má dvě dělohy, dvě děložní hrdla a dvě vagíny.

Nemohla mít přirozený porod

Všechno zjistila matka dvou dětí až před rokem, kdy se jí narodil syn Zac. Přestože chtěla přirozený porod, bolesti byly tak nesnesitelné, že musela podstoupit císařský řez.

Její vagína byla uvnitř „rozpůlená“ kvůli dělící stěně v pochvě. To vysvětlovalo i to, proč pro ni bylo milování s jejím manželem Gregorym tak bolestivé.

brittany jacobs

Zdroj: Profimedia

Nyní chce podstoupit lékařský zákrok, který by odstranil tkáň okolo přepážky. Brittany si už v minulosti na bolestivé milování stěžovala lékařům.

Ti ji ale vždycky odbyli s tím, že se před pohlavním stykem musí více uvolnit. Ve skutečnosti to ale nebylo o uvolnění, ale problémem byla její přepážka v pochvě.

Bolest, kterou nikdy nezažila

To si neuvědomuje mnoho mladých dívek. Během puberty zjistí, že některé „běžné“ věci jsou pro ně bolestivé. Jedná se třeba o bolestivou menstruaci nebo bolestivý styk. Některé ženy s vaginální přepážkou nicméně nikdy žádnou bolest nezažijí.

Brittany vše zjistila během porodu. „Lékaři se pokoušeli porodit mého prvního syna, když si mé přepážky všimli. Pokoušeli se o přirozený porod, ale nešlo to, tak mě bez léků nastřihli. Moc si toho nepamatuju, jen tu neskutečnou bolest. Nakonec mi dali epidural a řízli do mě. To už nebolelo,“ svěřila se žena.

Nedostatek pochopení od lékařů

Dívka kritizovala lékaře pro nedostatek empatie a pochopení. Tím, čím si prošla ona, trpí v USA jedno procento žen. „Pár informací o tom najdete, ale pokud jde o dlouhodobé problémy, musíte se spolehnout jen na několik podpůrných skupin. Nicméně je velmi frustrující, kolik lékařů a porodních asistentek tvrdí, že se s tímto nikdy nesetkali, proto to neexistuje,“ kritizuje Brittany.

Žena dnes ví, že informace si musí hledat sama a že její tělo vyžaduje jinou péči než ostatních žen po porodu. Musí na sebe být opatrná, co se kontrol týče, a užívat podpůrné doplňky. Snaží se dělat i osvětu na sociálních sítích. Některé příběhy lidí s touto diagnózou ale neskoční tak dobře jako ten její.

Milování si zatím neužívá

„Psal mi jeden muž, že jeho žena trpěla stejnými problémy jako já. Během porodu zemřela ona i jejich syn. Zlomilo mi to srdce, když jsem si uvědomila, že někdo tu ženu neinformoval o její diagnóze,“ svěřila se Brittany. Nyní chce dívka podstoupit další operaci, aby jí lékaři odstranili jizvu, která jí po porodu zůstala.

Zatímco její manžel si milování s ní užívá, Brittany v něm žádné potěšení zatím nenalézá. Je to pro ni stále velmi bolestivá připomínka toho, co si zažila. „Stále je to pro mě velmi bolestivé, ale lékaři mi slíbili, že se to zlepší,“ uzavírá žena svůj příběh.

Zdroj: dailymail.com

Autor: Barbora TurkováSouvisející články