Žena s nejdelšími řasami na světě je přírodním úkazem. I ti nejpovolanější si s její podivností lámou hlavu

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
you jianxia
Zdroj: Profimedia

Dnes pětapadesátiletá Číňanka You Jianxia se pyšní vskutku neobvyklým rekordem. V Guinnessově knize je zapsaná od roku 2016 jako žena s nejdelšími řasami na světě. Celé řadě vědců přitom motá hlavu, jak je možné, že mohly dosáhnout takové délky.

Při zápisu do knihy rekordů měřily řasy 12,4 centimetrů. Je možné, že dnes je to dokonce o pár milimetrů víc. Číňanka přitom nikdy nepoužívala nic, co by je mohlo jakkoli prodloužit. Jednoduše jí takhle dlouhé narostly od přírody, s čímž si láme hlavu celá řada vědců.

Zatímco mnoho žen si své řasy prodlužuje, Jianxia uznává, že někdy je to náročné, a jejich délka jí dokonce překáží. Ale zbavit by se jich nikdy rozhodně nechtěla. Je to jednoduše to, co ji dělá originální, a věří, že nějaká vyšší moc jí řasy darovala, aby ji chránily před zlem.

Růst jí začaly až v důchodu

Číňanka tvrdí, že vždy měla řasy běžné délky. Až po svém odchodu do invalidního důchodu kolem čtyřicítky se jí začaly samy prodlužovat. To potvrdilo i její okolí, které si ji vždy pamatovalo jako běžnou ženu, a náhlá změna v jejím obličeji mnohé vyděsila.

Po čase se ale ukázalo, že lékařsky nejde o žádný problém, doktoři pouze doporučovali ženě řasy zkracovat. Ona se ale naopak rozhodla nechat je růst a po pár letech se mohla pyšnit zápisem do knihy rekordů. Překonala tím původní rekord, který byl bezmála 10 centimetrů.

you jianxia

Zdroj: Profimedia

Vědci si ale s náhlým růstem jejích řas lámou hlavu. I kdyby se s nepřirozeně dlouhými řasami narodila, bylo by to podivné, ale to, že se projevil růst až v pozdějším věku, je ještě zvláštnější. Tak jako tak se ale může Jianxia pyšnit zvláštním rekordem a také si jej náležitě užívá.

Je to známka dobrého zdraví a síly

Sama rekordmanka tvrdí, že i když se nejprve bála toho, že by mohl růst řas značit nějakou nemoc, poté, co ji lékaři uklidnili, začala vnímat přesný opak. Po několika letech s tak dlouhými řasami se přestala bát jakýchkoli zlých věcí.

Naopak se prý cítí silná a zdravá a každé ráno, když se na sebe podívá do zrcadla, uvědomuje si, že právě řasy jsou tím, co ji udržuje v kondici. Mnoho přátel ji nechápe a tvrdí, že sami by si už řasy ustřihli, protože by jim překážely. Ona na to má ale jiný názor.

Kdykoli si myje obličej, je obzvlášť pečlivá a dává si velký pozor, aby si žádnou z řas nevytrhla. Kdyby se tomu tak stalo, považovala by to prý za znamení nějaké nadcházející smůly. Zda ji někdy někdo v délce řas překoná nebo zda se vysvětlí, čím náhlý růst byl způsoben, to prozatím nikdo neví.

Zdroj: YouTube, guinnessworldrecords.com, Profimedia

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články