Žena se stala populární díky svému unikátnímu stylu čištění uší. Na tuhle metodu byste si jen tak netroufli

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
zena usi
Zdroj: Shutterstock

Virálním se toto video stalo poté, co žena ukázala, jak si čistí uši peroxidem vodíku. Každý den, pokud sledujete TikTok, můžete vidět na této sociální síti různá zajímavá videa. Některá jsou ale až za hranicemi lidského chápání.

Čištění uší peroxidem si však budete chtít hned vyzkoušet, protože podle mladé Ayishy se jedná o způsob, který je velmi účinný. Její video už má několik milionů zhlédnutí a další stále přibývají.

Díky peroxidu si důkladně vyčistíte uši

Podle videa si Ayisha nalije peroxid do ucha, ve kterém se vytvoří bubliny, posléze se oddělí ušní vosk od ucha a následně žena nakloní hlavu do ručníku a nechá všechno vytéct. Je to tak jednoduché a přitom tolik účinné.

Tuto metodu jí přitom doporučil pediatr a sama ten pocit popsala jako velmi uspokojivý. „Je to, jako by studená, šumivá tekutina rozpouštěla všechny ty nečistoty – což je přesně to, co dělá. Miluju šumivý zvuk, je to moje oblíbená část. Jakmile se nakloníte a vše vyteče, cítíte se mnohem jasnější, lehčí,“ popsala své pocity Ayisha.

@ayishafritaLmao it doesn’t burn I just kept saying sizzling I mean bubbling😭 #health #earwax #sinus #tip♬ original sound – Isha

Je pravděpodobné, že budete patřit mezi osoby, které nesnesou v uchu cokoliv tekutého. I Ayisha měla podobné pocity, ale nakonec tento způsob vyzkoušela a už nikdy nechce uši čistit jinak. Navíc takové čištění je bezpečné na rozdíl od používání vatových tyčinek.

Peroxid nepoužívejte, pokud máte problémy s ušima

Lékařka Tonia pro buzzfeed.com uvedla, že je to metoda nejen bezpečná, ale sama ji používá ve své praxi. Vždy má peroxid po ruce, aby si mohla uši vyčistit, nebo nabízí použití pacientům, kteří přijdou s problémem vyššího množství ušního mazu. Nesmí se ale používat, pokud máte v bubínku nebo jinde na uchu otevřenou ranku.

peroxid vodiku

Zdroj: Vitalii Vodolazskyi / Shutterstock.com

Stačí jen 5 až 10 kapek peroxidu nakapat do ucha a nechal působit asi pět minut. Potom nakloňte hlavu a nechte peroxid společně s ušním mazem vytéct z ucha. Použití ručníku je velmi dobrý nápad, abyste nemuseli mít hlavu nad vanou nebo umyvadlem a čekat, až všechno vyteče.

Ani lékařka nedoporučuje používat vatové tyčinky. Místo aby uši vyčistily, tak ušní maz zasunou ještě dále do ucha, což může způsobit problémy se sluchem. Maz se může dostat velmi hluboko a bude pak zapotřebí lékařský zákrok, aby se odstranil.

Uši bychom si neměli sami čistit často, protože to ušní kanál dokáže i sám. Používáním tyčinek můžete narušit samočisticí proces, mnohem lepší bude zvolit peroxid místo těchto vatových vychytávek. Frekvence čištění záleží na tvorbě ušního mazu.

Zdroj: TikTok

Autor: Raina TomanováSouvisející články