Žena si napsala vlastní nekrolog, aniž by o tom věděla. Rodina se jej rozhodla zveřejnit jako varování ostatním

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
nekrolog
Zdroj: Shutterstock

Stephanie M. Evanko byla mladá matka z Lancasteru. Zemřela ve věku 32 let, nechala po sobě malou dceru a smutek v celé rodině. I když všichni tak nějak očekávali, že tato žena zemře kvůli své závislosti dříve než ve stáří, nikdo nečekal, že to přijde tak brzy.

Stephanie byla narkomanka. Se svou závislostí bojovala 17 let. Několikrát se snažila léčit, ale nikdy se nedokázala ze závislosti dostat. Rodina ji přesto neodsoudila. Snažili se s ní trávit alespoň chvíle, kdy to zrovna trochu šlo. Nikdo s ní už v posledních letech o závislosti ani nemluvil.

Otec, matka, dokonce i její sestra se švagrem se smířili s tím, že dříve či později Stephanie opustí kvůli své závislosti svět. Snažili se užívat si s ní každou vteřinu, kdy byla při smyslech. Věděli, že nemá smysl mluvit o závislosti. A věděli také, že si to uvědomuje i ona sama.

Se smrtí byla smířená, psala si o ní záznamy

Stephanie si psala deník, který se stal později jejím vlastním nekrologem. Tušila, že zemře, ale nenapadlo ji, že to bude tak brzy. Rodina věděla o jejích plánech, které zahrnovaly několik následujících let. Bylo jasné, že se žena nechystala odejít už tak mladá.

„Mé rodině a přátelům: Omlouvám se, že jsem byla k ničemu. Všechna vaše zlá slova na mou osobu jsem si zasloužila. Jsem ze sebe také zklamaná. Uvědomuji si, že jednou to pro mě skončí a že tím všechny zničím, ale nemohu s tím nic udělat,“ napsala Stephanie před několika dny ve svém deníku.

„Moje matka pak bude pociťovat hněv i smutek v souvislosti s mým jménem. Otec bude asi plný lítosti a začne dělat nelogická rozhodnutí. Sestra bude zklamaná, bude se modlit k Bohu za to, abych se měla tam nahoře dobře. A švagr se pokusí udržet rodinu pohromadě,“ vyjádřila se. Nečekala ale, že za pouhých pár dní budou tato slova jejím nekrologem.

Chtějí zachránit ostatní rodiny

Ačkoli pohřeb Stephanie proběhl jen v rodinném okruhu, její nekrolog rodina zveřejnila na internetu. Mají za to, že se jim tím možná podaří varovat mnoho dalších rodin, které jsou v podobné situaci. Že tím možná někomu mohou zachránit život. Ačkoli sami přiznávají, že nevědí jak.

„Moje dcera jednou přijde k mému hrobu a řekne si, že je to v pořádku. Že byla její matka narkomanka a s novou rodinou je jí vlastně líp. Bude snad už dost stará, až se to stane, aby to celé pochopila,“ napsala mimo jiné Stephanie. Bohužel v tomto se spletla, protože po sobě nechala na světě teprve tříleté dítě.

Rodina Stephanie se o holčičku hodlá postarat. Nikdo nechce o zesnulé mluvit ve zlém. Ačkoli přinesla rodině hodně starostí, všichni ji milovali. Smiřovali se sice postupně s tím, že brzy odejde, ale netušili, že taková situace nastane už teď. Bohužel, to nemohl tušit nikdo.

Zdroj: yourtango.com, whatsyourgrief.com, legacy.com

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články