Ženino chování se přes noc radikálně změnilo. Závažná nemoc ji nutí sprostě nadávat kolemjdoucím i manželovi

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Hayleigh Elizabeth Hone
Zdroj: Profimedia

Mladé mamince z anglického Penrynu se během jedné noci obrátil život vzhůru nohama. Po probuzení zjistila, že má tiky a nekontrolovatelně nadává své rodině. Doktoři mají podezření na Tourettův syndrom. Nikdo netuší, zda obtíže někdy odezní. Svůj příběh svěřila Packet Newspapers.

Hayleigh-Elizabeth Honey byla obyčejná sedmadvacetiletá matka dcery a syna. Jednoho dne se však probudila a zjistila, že se necítí příliš dobře. Celá se třásla, objevily se u ní nekontrolovatelné křeče. A taky nebyla schopná ovládat řeč.

Začalo to třesem a problémy s řečí

„Všechno to začalo během jednoho dne. Probudila jsem se třesem. Nejprve jsem myslela, že je to z toho, že jsem ještě nejedla, ale nepolevilo to. Kolem oběda jsem začala mít záškuby na rameni, a když se můj manžel asi v 19 hodin vrátil domů, bila jsem se a vykřikovala náhodné fráze,“ uvedla pro místní tisk.

Vzhledem k tomu, že se tohle ženě nikdy před tím nestalo, rozhodla se, že druhý den raději navštíví svého lékaře. Ještě než k němu došla, její stav se opět zhoršil. Nedokázala už pořádně mluvit. Doktor jí po vyšetření oznámil, že se jedná pravděpodobně o infekci a že má jít domů a počkat, zda to přejde.

Hayleigh Honey

Zdroj: Profimedia

Nejen, že to Hayleigh nepřešlo, ale opět se jí přitížilo. Její tiky byly stále silnější. Když ji doktor prohlédl znova, neměl tušení, co mladé ženě může být.

Tak raději kontaktoval neurologa, který ji poslal na vyšetření pomocí CT. V nemocnici ještě udělali další testy, vše ale vyšlo v pořádku.

Zřejmě Tourettův syndrom

Doktoři nakonec došli k závěru, že se jedná o Tourettův syndrom. Ten se ale obvykle projeví již během dětství či během raného mládí. Jako příčina se většinou předpokládá jistá genetická porucha v hlubokých strukturách mozku, ale může se jednat také o autoimunitní onemocnění a následek silné psychické zátěže.

„V té době jsem nebyla ve stresu, ale v minulosti jsem trpěla psychickými problémy.“ Přesto ale měla Heyleigh pocit, že před incidentem byla v psychické pohodě. Co mohlo změnu způsobit, tak netuší.

„Těžko říct, protože v té době nebylo v mém životě nic stresujícího, rozhodně jsem nebyla víc ve stresu než každá jiná máma.“

Toutettův syndrom je typický svými pohybovými a zvukovými tiky, které komplikují všechny každodenní činnosti nemocného. Zajímavá je ale nutkavá potřeba udělat něco, co člověk ví, že se nehodí. Nemocní lidé často popisují nutkání používat neslušná a sprostá slova a obscénní gesta.

Nadává manželovi i kolemjdoucím

S tím má zkušenosti i matka dvou dětí. „Můj manžel ignoruje všechny moje tiky, nikdy jsem se mu nemusela omlouvat. Říkám mu slovo na ‚č‘ víc, než mu říkám, že ho miluji, ale nestěžuje si.“

Žena tituluje lidi vulgárními výrazy, ukazuje jim prostředníček a posílá je „někam“. „Teď se s tím učím žít, musím počkat, jestli to samo zmizí, nebo jestli je to teď můj život,“ uzavírá svůj příběh žena.

Zdroj: falmouthpacket.co.uk, Wikipedia

Autor: Markéta MladáSouvisející články