Zlá předtucha: V Kolumbii byla zastřelena mladá Češka. Rodina o ni měla strach už před odletem

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
zbran vrazda
Zdroj: BR Photo Addicted / Shutterstock.com

Mladá Anička T., pětadvacetiletá cestovatelka z České republiky, byla zavražděna v regionu Antiquia v Kolumbii. Zastřelil ji zatím neznámý pachatel.

Vražda se stala přímo na ulici, když se mladá Češka vracela na svůj pokoj v hotelu. Podle Blesku se její rodina obávala této cesty, protože Kolumbie patří mezi nebezpečné země, kde je násilí na denním pořádku. Vyznívá to , jako by měla nějakou zlou předtuchu. Bohužel se obávala právem.

Anička byla zavražděna v pátek večer

Anička se vracela z farmy, která sídlí nedaleko obce Jardín. Pětadvacetiletá Češka byla na dovolené v Kolumbii společně se svým přítelem z Velké Británie. Na farmě se podle zdrojů měli pohádat.

Když se žena vracela na hotel, neznámý pachatel mladou cestovatelku zastřelil. „Můžeme potvrdit smrt české občanky v Kolumbii. Příčinu úmrtí vyšetřuje tamní policie,“ řekla Mariana Wernerová, která zastupuje tiskové oddělení ministerstva zahraničí.

Anička byla v Kolumbii již dva týdny, není tak jasné, proč si pachatel vybral zrovna ji. Brit, který ji doprovázel, s policií komunikuje a pomáhá, navíc vyváznul bez zranění. „Provádíme výslechy a prověřujeme trasu, kterou před smrtí absolvovala,“ uvedl policejní velitel Gustavo Franco.

Tělo oběti mají soudní lékaři v Medellínu. Příbuzní zesnulé Aničky netuší, co přesně se v Kolumbii stalo. Jasné je jen to, že se rodina velmi obávala o její život. Zavražděna byla v pátek večer a od té doby se vyšetřování nikam nepohnulo.

Rodina měla o cestě své dcery pochybnosti

O cestě do nebezpečné Kolumbie měla její rodina pochybnosti a pochopitelně se o ni bála. „Odjela před dvěma týdny. Vím, že rodina měla z cesty do takové země strach. Do Kolumbie odletěla se svým přítelem z Velké Británie,“ řekl rodinný známý.

„Anička byla pro všechny veselým a hravým člověkem, který si užíval života. Chtěla pomáhat lidem, byla velmi hodná a kamkoliv přišla, tam se zvedla nálada,“ dodal nakonec.

Mluvčí ministerstva zahraničních věcí Eva Davidová řekla, že se snaží o přesun těla do České republiky. „Mohu potvrdit, že vyjednáváme s kolumbijskou stranu o repatriaci těla, ke které by mohlo dojít i dříve, než bude ukončeno vyšetřování případu kolumbijskou policií. Zastupitelský úřad je ve věci od začátku v kontaktu s rodinou.“

Zdroj: ČTK. Blesk, El Tiempo

Autor: Raina TomanováSouvisející články