Známe poslední slova princezny Diany. Blízký přítel prozradil detaily jejich posledního rozhovoru

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
princezna diana
Zdroj: Profimedia

Poslední člověk, se kterým mluvila princezna Diana před svou smrtí, byl Richard Kay. Detaily jejich posledního telefonického rozhovoru popsal Kay pro nový dokument Diana. Ten vznikl pod taktovkou televize ITV a ve čtvrtek bude mít premiéru. Se zprávou přišel server The Mirror.

Richard Kay byl Dianin blízký přítel. Byl to právě on, kdo s princeznou mluvil naposledy před její tragickou smrtí v srpnu roku 1997 v Paříži.

Blízký přítel prozradil detaily jejich telefonátu

Informaci o tom, že byl Richard posledním, s kým princezna mluvila, mu sdělila policie. „Mluvil jsem s ní tu noc. Policie mi řekla, že poslední hovor, který Diana v životě uskutečnila, byl právě se mnou,“ řekl v dokumentu.

Popsal také detaily toho, o čem s princeznou diskutovali. Diana se těšila, až se vrátí domů. Vyprávěla mu, že se nemůže dočkat setkání se svými dětmi, princem Williamem a princem Harrym. Těm bylo v osudném roce 1997 teprve patnáct a třináct let.

Cítil, že princezna byla v dobrém rozpoložení a zoufale toužila po novém začátku.

Dokument i socha na počest nedožitých šedesátin princezny

Premiéra připravovaného dokumentu Diana je naplánována na 24. června na 21. hodinu večerní. Dokument by měl oslavovat princeznu Diana a sledovat její osud před kamerami a veřejností, ale i to, co se dělo mimo veřejné dění.

„Letos by Diana měla 60. narozeniny a záměrem tohoto mezníkového dokumentu je nabídnout definitivní popis jejího života, a to jak před kamerami, tak v zákulisí. Je obtížné vrhnout nové světlo na nejemotivnější, nejdramatičtější a nejdůležitější prvky života Diany, když toto světlo stále jasně hoří,“ řekla pro Daily Mirror Jo Clinton-Davis z ITV.

„Naším cílem je poskytnout živý portrét ženy, která se stala známou jako královna srdcí,“ dodala Clinton-Davis.

Na počest nedožitých šedesátin maminky britských princů bude v červenci odhalena její socha v Kensingtonském paláci. Konkrétně v jejím oblíbením místě Sunken Garden za přítomnosti obou princů.

Zdroj: The Mirror

Autor: Alžběta KubátováSouvisející články