Znásilnili a zavraždili teprve třináctiletou dívku. Toto jsou pravděpodobní útočníci

od Šárka Blahoňovská
< 1 minuta čtení
znasilneni
Zdroj: Shutterstock

Teprve třináctiletou dívku našel ve Vídni na trávníku u domu náhodný kolemjdoucí. Okamžitě přivolal záchranku i policii. I když se na místě snažili lékaři dívce pomoci, bohužel se jim nepodařilo její život zachránit. Ihned se rozjelo vyšetřování vraždy.

Z počátku nebyla známá ani totožnost dívky. Neměla u sebe doklady a až podle popisu zveřejněného v médiích se přihlásili její rodiče. Přátelé dívky nakonec přivedli policii na stopu dvěma pravděpodobným vrahům.

Jde o dva Afghánce, mladíky ve věku 16 a 18 let. Ti měli podle všeho dívku v jednom z jejich bytů zdrogovat, znásilnit a následně pohodit na místě nálezu. Není ani vyloučeno, že se na vraždě podílelo lidí více.

Útočníky znala

Podle výpovědi svědků třináctiletá dívka oba Afghánce osobně znala, a je tak velmi pravděpodobné, že s nimi na místo činu šla dobrovolně. Drogy a alkohol jí pravděpodobně byly také podány nenásilně.

„To, co se stalo v sobotu, mě ohromilo a hluboce zasáhlo,“ řekl pro vídeňský list Kronen Zeitung rakouský ministr vnitra Karl Nehammer. Policejní prezident Gerhard Pürstl dodal, že se na případu stále pracuje.

Není ještě zcela jasné, zda jsou označení mladíci skutečně útočníky, prozatím tomu ale všechny stopy nasvědčují. Přesto ale nebyla vražda mladé dívky ještě zcela uzavřena.

Drogová minulost

Jeden z podezřelých se dostal do hledáčku policie již několikrát. Má za sebou celou řadu menších deliktů, ke kterým se řadí krádeže a také užívání a přechovávání drog.

To hovoří v případu jasně proti němu. Byl mu už dokonce zrušen azyl v zemi. Proti tomu se ale muž odvolal a v současné době probíhá odvolací řízení, na jehož výsledky se čeká.

Druhý z podezřelých požádal Rakousko o azyl teprve letos. Je v přípravném řízení, ale kvůli spojitosti s vraždou dívky se celá situace zkomplikovala. Podle výsledků vyšetřování bude nakonec určeno, jak azyl pro oba mladíky dopadne.

Zdroj: Kronen Zeitung

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články