Zoufalé pašeračce se ve vězení stalo něco, co může její případ zdramatizovat. Povíme vám detaily

od Šárka Blahoňovská
< 1 minuta čtení
paseracka tereza hluskova
Zdroj: Profimedia

Tereza Hlůšková se ne a ne dostat z pákistánského vězení, kde sedí už přes tři roky. Nedávno jsme vám přinesli zprávu o tom, že soudy opět odložily stání. Teď ale ženě, která byla zadržena s několika kilogramy heroinu na letišti, možná svitla další naděje. Píšou o tom Blesk Zprávy.

Soud Hlůškovou poslal na devět let do vězení. Na letišti totiž našli v jejím zavazadle skryté dno, v němž bylo ukryto skoro deset kilogramů heroinu.

Od té doby se Češka marně snaží o odvolání. Naděje vkládala do 17. června, kdy mělo proběhnout odvolací stání. Jenže k tomu nedošlo.

Pákistánský soud jej zrušil s tím, že soudci mají plnou hlavu práce. Na Hlůškovou se zkrátka opět nedostalo.

Vzácná návštěva

Pašeračka se se svým týmem snaží neúspěšně o odvolání už dlouho. S právníky je nespokojená, tvrdí pákistánská média.

„Za dva roky její bývalý právník nedosáhl rozhodnutí o odvolání. Selhal a Tereza se na něj rozzlobila,“ řekl pro Blesk.cz pákistánský novinář Aršád.

Terezu teď zastupuje Návid Básir, který už se podobnými případy v minulosti zabýval. A právě k němu by se měl přidat člověk, který Hlůškovou ve vězení navštívil.

Tím má být Saif ul Malúk. Blesk.cz uvádí, že Tereza mu o svém případu řekla vše se slzami v očích. Právnická extratřída blondýnce slíbila, že udělá v jejím případě vše, co půjde.

Oslavila ho již v minulosti

Problém je, že tento advokát nebyl nešťastnou mladou ženou osloven poprvé. Chtěla od něj pomoci už před rokem, jenže si na ni našel čas až teď.

Uvidíme, zda jí v její kauze bude nápomocen. Tereza má totiž za vězení strávit ještě dvě třetiny svého trestu.

Zdroj: Blesk.cz

Autor: Marek SlaninaSouvisející články