Miloš Vystrčil vs. hnutí ANO. Ve druhém kole se prý neutká s Nagyovou, ale s celou armádou

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
jana nagyova
Zdroj: Petr Hloušek / Právo / Profimedia

Z prvního kola voleb do Senátu v minulém týdnu vzešli v Jihlavě dva kandidáti, kteří se proti sobě postaví ve druhém kole. Na jedné straně je to současný šéf Senátu Miloš Vystrčil, na té druhé ekonomka a bývalá poradkyně Andreje Babiše Jana Nagyová. O té ale Vystrčil míní, že je v podstatě jen nastrčenou figurkou.

„Paní Nagyová o tom, co by chtěla dělat, kdyby byla senátorkou, vlastně vůbec nemluví. Nefunguje jako standardní senátní kandidát. Tam je Andrej Babiš, Karel Havlíček, Alena Schillerová a další, kteří jsou nastoupeni,“ uvedl už před pár dny Vystrčil. Ten má naopak zastání u senátorky Miroslavy Němcové.

Doplnil, že má z druhého kola voleb respekt, protože nebude stát proti jedinci, ale proti celé armádě. Politici hnutí ANO v minulosti totiž již několikrát oznámili, že jsou Janu Nagyovou připraveni v jejím boji o senátní křeslo podporovat, což je patrné i z pozvánky na akci hnutí ANO, která se dnes odpoledně uskuteční právě v Jihlavě. Plakát k akci zmínily ve svém článku právě i Seznam Zprávy.

Na akci totiž budou přítomni nejvýše postavení představitelé hnutí jako Andrej Babiš, Karel Havlíček nebo Alena Schillerová. Na plakátu k akci je jméno Nagyové však pouze zmíněno a její fotografie na rozdíl od jiných portrétů chybí. Návštěvníkům akce pak hnutí nabízí občerstvení zdarma.

Není to o marketingu

Andrej Babiš už několik dní před volbami pomáhal Nagyové s kampaní, ve které se ji snažil lidem představit a ukázat jim, že právě ona by se měla do Senátu dostat. To se mu povedlo a ona se probojovala až do druhého kola. Hnutí ANO přitom netají, že je Nagyová jedním ze způsobů, jak bojovat proti Vystrčilovi.

Jana Nagyová je společně s Andrejem Babišem obviněná v případu kauzy Čapí hnízdo, přesto se ale dostala až sem. Dokonce kvůli tomu prohlásila, že se chce v Senátu stát hlasem nespravedlivě stíhaných lidí. A sám šéf Senátu se nyní bojí toho, že podpora její strany je opravdu vysoká. Přesto se nevzdává a jisté naděje vidí.

„Pořád věřím, že to nemůže být o tom, kdo má lepší marketing a kdo dokáže lépe oslovit temné proudy v této společnosti,“ reagoval na to v rozhovoru pro iDNES.

ANO proti Vystrčilovi

Členové hnutí ANO se svými antipatiemi pro Miloše Vystrčila netají. „Je to boj ANO a pana Vystrčila. On je jednou z nejvýraznějších osobností pětikoalice, je to předseda Senátu, v politice je pětadvacet let. A my se netajíme tím, že ho tam nechceme,“ uvedl podle Seznam Zpráv například místopředseda Karel Havlíček.

„Mrzí mě, že paní Nagyová nepřišla. V okamžiku, když někde vystupuji a ona tam není, tak vím, že by chtěla ten prostor, ale nenárokovala by si ho ona, ale Andrej Babiš. Vlastně ani nevím, proti komu stojím,“ sdělil Vystrčil, když jeho soupeřka nedorazila do politického duelu.

V rozhovoru pro DVTV citovaném na webu ODS pak doplnil: „Kampaň do senátních voleb nedělá Jana Nagyová, ale Andrej Babiš. A nedělá ji férově. Takový způsob boje, takovou dehonestaci a pomlouvání jsem ještě nezažil. Byl bych rád, kdyby tu Jana Nagyová byla. Rád bych s ní mluvil o věcech, které je potřeba měnit ať už v regionu nebo v Senátu.“

Zdroj: Seznam Zprávy, iDNES, ODS, Přehledně24

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články