Schillerová s Pekarovou v politické debatě bojovaly kvůli Babišovi. V přímém přenosu padala vážná obvinění

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
andrej babis alena schillerova
Zdroj: Petr TOPIČ / MAFRA / Profimedia

V nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS se tentokrát v politické debatě utkaly šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová za TOP 09 a exministryně financí Alena Schillerová za ANO. Značná část jejich názorů se točila kolem Andreje Babiše, ani jedna z účastnic ale rozhodně nešetřila ostrými slovy vůči své oponentce.

Jednou z hlavních debat bylo nedávné přirovnání Andreje Babiše k Vladimiru Putinovi. „Bývalá vláda – s přispěním paní Schillerové, pana Havlíčka a dalších – nás učinili závislejšími na Rusku,“ pustila se do bývalé ministryně šéfka Sněmovny. Dodala, že z Babiše nikdo Putina dělat nemusí, protože ho ze sebe dělá on sám.

Schillerová si nicméně slova Markéty Adamové Pekarové nenechala líbit. Podle ní jsou billboardy s tvrzením, že je Babiš stejný jako Putin, přehnané. „Paní předsedkyně, nemohu si odpustit, že toto není projev toho, že chceme zakopávat příkopy ve společnosti. Toto je něco, co naopak vyvolává agresivitu,“ mávala ve vysílání na političku letákem, který celou debatu vyvolal.

Babiš žádá Rakušanovo odvolání

Andrej Babiš nedávno uvedl, že zašle premiéru Petru Fialovi otevřený dopis, ve kterém ho požádá o změnu ministra vnitra. Jak uvádí ČTK, pokud premiér Rakušana neodvolá, hrozí Babiš hlasováním o nedůvěře vládě. Rakušan totiž jmenoval šéfem civilní rozvědky Petra Mlejnka, který má kontakty s obviněným lobbistou Michalem Redlem.

„Několikrát jsem v posledních týdnech zopakoval, že pokud by teď neprobíhalo české předsednictví v EU, určitě bychom iniciovali hlasování o nedůvěře vládě a vystavili jí bilanční účet za její katastrofální vládnutí. A neuděláme to jen kvůli image naší země,“ řekl pro ČTK Babiš.

Podle šéfky Sněmovny se ale expremiér snaží jen odvést pozornost od svých vlastních problémů. „Je to zodpovědnost pana Rakušana, který se za Mlejnka postavil. Pan Fiala s ním o tom bude mluvit.  Je to jen snaha odvést pozornost, že je Babiš vyšetřován ve Francii kvůli podezření na daňové úniky a praní špinavých peněz,“ uvedla v Partii.

Za konflikty na Babišových cestách mohou sami politici

Dalším velkým tématem ve vysílání byly také Babišovy cesty po republice, na kterých přibývá komplikací a šarvátek mezi jeho voliči a odpůrci. Podle Pekarové za to ale z velké části mohou sami politici, kteří neustále do Babiše ryjí a podkopávají mu nohy.

„Chtěla bych  vyzvat i politiky, aby nepřilévali olej do ohně. Myslím, že některé konflikty, které vídáme na různých videích, jsou právě reakcí na ono přilévání do ohně,“ uvedla. Schillerová ale na druhou stranu poukázala na billboardy spojující Babiše s Putinem a Pekarovou napadla slovy o tom, že tímto rozhodně válečnou sekeru vláda nezakopává.

„Co se týče mítinků, posledně se doslova porval a byl agresivní asistent poslankyně za ANO. Oceňuji, že se ho rychle zbavili, ale je to vizitka vašeho hnutí,“ ohradila se Markéta Pekarová Adamová. Schillerová pak závěrem na její slova odpověděla, že jde o čistou zoufalost.

Zdroj: CNN Prima NEWS, ČTK, Přehledně24

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články