Místo projímadla dal pětileté dceři kokain. Dívku zdrogoval během Štědrého dne

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
divka
Zdroj: Shutterstock

Některé zločiny jsou zvláštní a rozum nad nimi zůstává jen stát. A jedním z takových případů je i situace, která se stala v jedné italské rodině během letošních Vánoc. Na Štědrý večer totiž musela zasahovat záchranná služba v jednom z bytů, kde byla rodičem zdrogovaná malá holčička.

Dívka měla podle slov svého otce na Vánoce problémy s tím dojít si na záchod. On jí proto do pití přimíchal místo projímadla kokain. Jenomže po jeho pozření bylo teprve pětileté dívce špatně, a musela proto být přivolána záchranná služba.

Podle blazetrends.com italská policie potvrdila, že 24. prosince zasahovala v domě, kde byla nalezena holčička, která byla pod vlivem drog a musela být lékaři intoxikována. Policie následně zahájila proti muži trestné stíhání, protože byly v jeho domě nalezeny zbytky dalších drog.

Udělal to úmyslně?

U muže v bytě bylo nalezeno větší množství drog, a proto je v současné době vyšetřován za přechovávání a užívání drog a za ohrožení zdraví vlastního dítěte. Dcera mu s velkou pravděpodobností bude podle italské justice odebrána. Otázkou ale zůstává, proč holčičku muž vlastně zdrogoval.

Podle všeho si dobře uvědomoval, že jí dává do pití kokain, při příjezdu policie byl plně při vědomí a spolupracoval, nicméně mluvil o tom, že kokain dal dívce místo projímadla. Skutečně si myslel, že droga zabere tímto způsobem, a doufal, že se nic nestane?

Podle policie je druhou možností to, že chtěl dívku udělat na drogách také závislou. Podle zkušeností vyšetřovatelů se to děje ve světě velmi často a sami se údajně před nedávnem potýkali s případem, kde se to jedné rodině u dítěte povedlo.

Závislá od dvou let

Případ, o kterém se policie zmínila, hovoří o dvouletém dítěti, které žilo v rodině, kde byli matka i otec závislými na drogách. Jelikož k nim měla holčička volný přístup a rodina jí navíc sama látky píchala, stala se dívka už v tak malém věku závislá.

Poté, co byla rodině odebrána a skončila v péči lékařů, zjistilo se, že potřebuje projít odvykací procedurou, která je u takto malých dětí velmi komplikovaná. Navíc má člověk, který si tímto prošel, v budoucnu daleko vyšší pravděpodobnost, že do drog znovu spadne.

Jaká byla skutečně motivace otce, který zdrogoval svou dívku u vánočního stolu, není jasné. Jelikož ale on sám pomoc přivolal a celou dobu se o dívku obával, je jasné, že mu na ní záleží a že si neuvědomoval následky toho, co udělal. Podle vyšetřování to ale na výši trestu nebude mít velký vliv.

Zdroj: 24newsrecorder.com, blazetrends.com

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články