Nejdrsnější vězení světa: Tady se zločiny několika důvodů rozhodně nevyplatí

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
vezeni
Zdroj: Shutterstock

Ve vězení by měl být člověk za trest. Mnozí lidé mají za to, že v českých věznicích se vězňům dostává všeho a není to pro ně až taková hrůza. Nicméně stále jde o odnětí svobody a podle zákona to tak je v pořádku. Na světě ale existují věznice, ve kterých vězni skutečně trpí.

V podmínkách, které jsou v následujících věznicích, vězni prožívají doslova peklo. Někdy si to podle mnohých zaslouží, ale často se také setkávají se soucitem i vrazi a ti nejhorší kriminálníci světa. Mnohdy totiž bojují o holý život v téměř nelidských podmínkách.

Černý delfín

Černý delfín je vězeňský komplex v Rusku, ve kterém jsou umístěni ti nejhorší kriminálníci této země. Jsou tu pedofilové a sérioví vrazi, kteří mají na svědomí hned několik životů. Přes den mají vězni zakázáno ležet na postelích a po chodbách se pohybují vždy s rukama zavázanýma za zády.

Mezi jednotlivými budovami jsou převáděni dokonce se zavázanýma očima a často převáženi i autem několikrát kolem dokola, aby neměli ponětí o tom, jak daleko se nacházejí od původního místa. To jim má zabránit v navázání kontaktu s dalšími vězni. Ještě nikdy se odsud nikomu nepodařilo utéct.

Bang Kwang

Vězení v Thajsku je určeno těm, kteří jsou odsouzeni minimálně na 25 let. První tři měsíce musí navíc nosit na rukou těžké železné okovy. Vězni v této věznici procházejí denně tvrdými fyzickými tresty, často jsou týráni i psychicky, například posíláním na samotku.

@venanko#top #fyp #follow #likе #zajimavosti #trending #top5 #veznice #prison♬ původní zvuk – venanko

K jídlu mají vězni pouze misku suché rýže na den. Jednou týdně jsou postříkáni vodou z místní stoky, což je jediná hygiena, kterou tu mají. Proto není výjimkou ani to, že někdo umírá na infekci způsobenou zánětem jen z toho, že žije ve špíně.

Kemp 22

Toto vězení je v Severní Koreji a má kapacitu až 50 000 vězňů. Jsou sem podle všeho odklízeni odpůrci režimu, kteří jsou týráni a umístěni do cel, ve kterých se nedá ani sednout. Jejich velikost je totiž sotva taková, aby zde mohl vězeň stát. Ležet mohou jen, pokud na ně zrovna vyšla řada.

La Sabaneta

V celách pro 800 vězňů v tomto vězení přebývá přes 2 500 osob. Jde tím pádem o jednu z nejpřeplněnějších věznic na světě. Pokud se do cely vejde někdo další, zkrátka ho tam dají. Jsou tu namíchány ženy, děti i muži, na kterých probíhají různé drsné experimenty.

Nejhorší je ale to, že zde nejsou povoleny žádné aktivity, při nichž by se agresivní vězni vybili. Svou energii tak vkládají do vzájemných potyček a často tu dochází i ke smrti, za kterou ale spoluvězni vítěze ještě poplácávají po ramenou.

Muhanga

Tato věznice ve Rwandě je úplně tou nejpřeplněnější na světě. Kapacita věznice je 400 osob, ale natěsnaných je jich tu přes 7000. Vězni nemají prostor na to, aby si sedli nebo lehli. Snaží se proto spát ve stoje, což se jim často nedaří a oni umírají vyčerpáním.

Někteří si mohou lehnout a spát jen jednou týdně, a to pouze na tři hodiny, než je zase někdo vystřídá a oni se vrátí zpět do přeplněné hlavní místnosti. Mezi vězni není místo ani pro dozorce, kteří by se tu mohli pohybovat, pokud někdo zemře, zodpovědné osoby na to často přijdou až po několika dnech.

Zdroj: TikTok, wikipedia.org

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články