Učitelka se zamilovala do svého 13letého žáka. Otěhotněla a pak se děly věci, které si nikdo z nás nedokáže představit

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Mary Katherine Letourneau
Zdroj: Profimedia

Mary Katherine Letourneau byla učitelka na základní škole v americkém Washingtonu. Měla čtyři děti, ale její manželství nebylo šťastné. Tak se rozhodla hledat štěstí jinde. Zamilovala se do svého žáka. Bohužel pro ni mu tehdy bylo 13 let. Není divu, že policie neměla pro tento vztah žádné pochopení.

Mary Kay se narodila v roce 1962 v Kalifornii jako čtvrtá ze sedmi dětí. Její rodiče byli velmi nábožensky založení, její otec měl politické ambice.

Dokonce se stal i senátorem a kongresmanem. Jeho politická kariéra ale velmi utrpěla, když se v roce 1982 provalily jeho dvě nemanželské děti, které měl se svou bývalou studentkou.

Její rodina byla vůbec politicky velmi činná a důležitá. Její bratr byl zástupcem poradce prezidenta George Bushe staršího. Její další bratr, Joseph E. Schmitz , byl generální inspektor amerického ministerstva obrany za prezidenta George Bushe mladšího.

Vdávala se bez lásky

Mary navštěvovala katolickou střední školu a později pokračovala na Arizonskou státní univerzitu. A tam se seznámila i se svým prvním budoucím manželem — spolužákem Stevem Letourneauem. Později ve svých knihách uváděla, že do něj nebyla nikdy zamilovaná, ale že ji ke sňatku donutili rodiče.

Nakonec ale z manželství vzešly čtyři děti. S manželem se přestěhovala na Aljašku, ale vydrželi tam pouhý rok a poté se přestěhovali do Washingtonu.

Zde si dodělala pedagogické vzdělání a začala učit druhý stupeň na místní základní škole Shorewood. Což se dá označit za začátek jejího konce.

Zamilovaná učitelka

Někteří známí manželského páru Letourneaunových tvrdili, že jejich manželství bylo velmi problematické. Mary měla dokonce skončit několikrát v nemocnici a měla být přivolána i policie, nikdy ale nevznesla žádné oficiální obvinění. Místo toho se zamilovala do svého nezletilého žáka Vila Fualaaua.

O tom, že vztah mezi čtyřiatřicetiletou učitelkou a jejím žákem není pouze platonický, se začalo spekulovat v roce 1996, kdy je policie načapala spolu v autě.

Mladík však uvedl, že je mu 18 a Mary tvrdila, že je to jen rodinný známý, který potřeboval pomoct. Což jim policie i rodiče žáka nakonec uvěřili.

Skončila ve vazbě

O půl roku později učitelku udal příbuzný jejího manžela. Ona sama se přiznala, že má s mladíkem vztah, navíc už byla v pokročilém stádiu těhotenství. Otcem dítěte byl Fualaau.

Žena se se soudem dohodla a na základě dohody o vině a trestu dostala místo 6 let pouhých 6 měsíců. Propuštěna byla po třech měsících. V dohodě také bylo, že nesmí kontaktovat Fualaaua.

Nevydržela to však ani čtrnáct dní a opět byla nachytána s mladíkem v autě. Policii poskytli falešná jména, ta ale v automobilu našla její pas, velkou sumu peněz v hotovosti a kojenecké oblečení. Byla zrušena dohoda a Mary nastoupila do vězení. Zde se jí narodila dcera, kterou pravděpodobně stihli zplodit během jejich „dýchánků“ v autě.

Svatba jako happy end?

Obě děti nakonec vychovala jejich babička — matka Fualaaua. Ten se po dovršení jednadvaceti let snažil přesvědčit soud, aby zrušil zákaz styku s Mary. To se nakonec stalo.

Takže když ji propustili z vězení, nic jim nebránilo ve sňatku. K tomu došlo 20. května 2005. Manželství ale nevydrželo a rozpadlo se v srpnu 2019. Za necelý rok Mary zemřela na rakovinu. Svému exmanželovi odkázala značnou část majetku.

Zdroj: Biography.com, Wikipedia

Autor: Markéta MladáSouvisející články