Elon Musk zavtipkoval o koupi fotbalového klubu. Fanoušky Manchesteru United však nepobavil

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
elon musk
Zdroj: Profimedia

Podnikatel Elon Musk, nejbohatší muž světa, ve středu na svém twitteru zveřejnil informaci o tom, že kupuje fotbalový klub Manchesteru United. Nejen sportovního giganta, kterému se v poslední době příliš nedaří, tímto oznámením šokoval. Později pak ale svou zprávu označil za vtip.

Nedávno zakladatel společnosti Tesla šokoval oznámením, že jeho záměrem je koupit sociální síť Twitter. Ačkoliv i tato zpráva původně vyvolala u veřejnosti rozporuplné reakce, Musk svůj plán myslel zcela vážně a mezi ním a firmou skutečně k obchodní dohodě došlo, i když se koupě stále nedokončila, a Musk přes své právní zástupce od smlouvy nakonec odstoupil.

Od té doby však miliardář zažertoval již několikrát, ne na každý vtip mu ale lidé skočili. Když například mluvil o tom, že by se stal vlastníkem firmy Coca-Cola, někteří lidé se sice začali o věc zajímat, jiným ale hned došlo, že to byl vtip.

V případě fotbalového týmu se ale řada osob jeho slov z twitteru chytila. Pro klub by totiž spojení s Muskem znamenalo hodně a finančně by velikánovi mohlo pomoci. Právě i proto později zahraniční agentura Reuters napsala, že pro některé fanoušky nebyl vtip absolutně vtipným, ale naopak jen další ranou po sérii výsledkových zklamání.

Oblíbený tým

Jak informoval deník The Guardian, pokud by měl Elon Musk v budoucnu někdy nějaký klub koupit, byl by to prý právě Manchester United. A to proto, že byl jeho oblíbeným týmem už od dětství, nehledě na to, zda se mu právě dařilo, nebo nikoli.

Na twitteru se pod příspěvkem strhla vášnivá debata fanoušků, mezi komentáři tak samotná poznámka Elona Muska o tom, že si dělal legraci, velmi rychle zmizela. Zahraniční média přesto později potvrdila, že byla jeho zpráva pouze vtipem spojeným s nedávnou sérií proher týmu.

„Šlo pouze o hloupý vtip. Opět se ukazuje, že někdy i bohatí lidé dříve mluví, než myslí. Nejspíš o celé věci nepřemýšlel dvakrát, když takový nesmysl psal jen proto, aby ho později odvolal,“ reagoval podle deníku Sky NEWS fanouškovský klub Manchesteru.

48 miliard

Jak informuje Reuters, v poslední době se kvůli nezdarům klubu jeho akcie velmi výrazně propadly. Klub se aktuálně po dvou odehraných kolech pohybuje na samém konci ligové tabulky. Přesto je hodnota Manchesteru United obrovská a Elon Musk by si musel vyčlenit pořádnou část svého bohatství, aby mohl klub koupit, Konkrétně v přepočtu přes 48 miliard korun.

V žebříčku časopisu Forbes se umístil klub mezi třemi nejhodnotnějšími, nad ním se objevily na seznamu pouze španělské kluby Real Madrid a FC Barcelona. Pokud by se Musk skutečně rozhodl klub koupit, nejspíš by to pro něho nebyl problém, jeho majetek je odhadován na necelých 300 miliard korun.

Kvůli své snaze odstoupit od koupi Twitteru skončil ambiciózní podnikatel dokonce před soudem, někteří lidé ho obdivují, jiní už ale jeho vtipy považují za trapné. Jasné je jedno: Až příště bude tweetovat o tom, že kupuje další velkou společnost, je třeba si důkladně ověřit, že nejde opět jenom o žert.

Zdroj: The Guardian, Twitter, Sky NEWS, ReutersForbes

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články