Andrej Babiš už sesbíral potřebný počet podpisů poslanců. 80 000 podpisů občanů má Nerudová

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
andrej babis
Zdroj: LADISLAV KŘIVAN / MAFRA / Profimedia

Andrej Babiš má potřebný počet podpisů na to, aby se mohl stát kandidátem na prezidenta. Vyplývá to z informací ČTK, podle kterých jeho kandidaturu podpořilo 56 poslanců ANO. Babiš tak oficiálně zahájil svou prezidentskou kampaň a jako první vyrazil do Ústí nad Labem.

„Potkejte se s předsedou a kandidátem na prezidenta Andrejem Babišem. Ve středu 2. a čtvrtek 3. listopadu bude v Ústeckém kraji: Košťany, Osek, Duchcov, Bílina, Teplice, Ústí nad Labem,“ uvádí ANO na svém webu.

„Přijďte se potkat a říct si, co dál s naší zemí a co vás trápí. Těším se na debatu s malým občerstvením,“ láká Babiš. Ten oznámil svou kandidaturu na prezidenta v neděli vpodvečer, následně se mu podařilo sesbírat 56 podpisů poslanců. K tomu, aby mohl kandidovat, mu jich přitom stačí 20, připomíná Forum24.

Chce vědět, jak se daří lidem v krizi

Babiš podle iDNES dorazil dnes v 10 hodin dopoledne do společnosti Tesasing. Novinářům řekl, že si sice uvědomuje, jak malé jsou jeho šance na úspěch, bez boje se ale nevzdá. A rozhodl se, že tentokrát bude jezdit i do firem, aby viděl, jak se daří lidem v krizi.

„Ještě nevím, kolik navštívím měst. Ale chtěl bych jezdit po firmách, abych viděl, jak jsou na tom lidé v krizi,“ uvedl podle webu Echo24. Dosavadní průzkumy Babišovi příliš šancí na výhru nedávají.

Například podle agentury STEM/MARK se v nich propadl, naopak vyšší šance mají Danuše Nerudová nebo Petr Pavel. Babiš by se podle průzkumů mohl dostat do druhého kola voleb, pokud by se tak ale stalo, má spíše minimální šanci volbu vyhrát.

Potřebnými podpisy se pochlubila i Nerudová

Danuše Nerudová je v současné době jednou z favoritek v kandidatuře na prezidenta. Ministerstvu vnitra dnes odevzdala 80 000 podpisů. „Hotovo! Nasbíráno přes 100 000. Odevzdáno 82 628. Děkuji všem!“ napsala na twitteru.

iDNES také dodává, že celkově se registrovalo už 9 kandidátů. Patří k nim například i Tomáš Březina nebo Alena Vitásková. Pozadu nezůstal ani generál Petr Pavel. „Máme fyzicky v rukou 55 tisíc podpisů,“ řekl už před časem s tím, že jich pro jistotu chce sesbírat ještě více, kdyby u některých došlo k vyřazení.

Zdroj: iDNES, Forum24, ČTK, Twitter, Echo24, Přehledně24, ANO, STEM/MARK

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články