Fotbalové hvězdy, které byly závislé na hazardních hrách

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
Komerční sděleníSport
Wayne rooney
Zdroj: Profimedia

Hazardní zábava v online casinu s českou licencí je oblíbená u všech lidí bez ohledu na jejich sociální status a úroveň příjmů. Politici, kancelářští pracovníci, stejně jako světoznámí sportovci, zejména fotbalisté, se občas rádi podívají do casina.

Fotbal je hra, která se co se týče atmosféry asi nejvíce přibližuje hazardu. Hráči, kteří jsou na hřišti a snaží se vstřelit míč do soupeřovy branky, jsou nabiti adrenalinem, který jim pomáhá dělat neuvěřitelné věci. Podobné je to s adrenalinem v casinu.

Gary Neville

Britští fotbalisté, jakožto skuteční synové své vlasti, hazard nesobecky milují. Bývalý fotbalista Manchesteru United Gary Neville ve své knize vyprávěl o tom, jak vášeň pro něj smetla téměř všechny hráče anglického národního týmu.

Připustil, že nemohli myslet na nic jiného než jen na hru. Sázeli na všechno – koňské dostihy, karty, výsledky sportovních zápasů. A sám Neville sázel stovky liber najednou.

Když si uvědomil, že to má špatný vliv na hru národního týmu, přirovnal hazardní hry k rakovině.

Tony Adams

Bylo by těžké představit si londýnský Arsenal druhé poloviny 80. let a 90. let minulého století bez Tonyho Adamse. Hubený Brit byl jedním z pilířů obrany Gunners. Ale mimo fotbalové hřiště je Adams známý z úplně jiné strany.

Jako alkoholik šel Adams dokonce do vězení za řízení pod vlivem alkoholu. Nový trenér Arsenalu Arsène Wenger ale pomohl svému střednímu obránci zbavit se závislosti hned, jak jen to bylo možné.

Adamsovou další vášní byl hazard. Hrál od všeho něco a prosázel značnou část platu.

Poté, co se vzdal fotbalu, si Adams otevřel kliniku pro fotbalisty závislé na alkoholu a hazardu. Podle něj se v jeho ústavu léčí 70 % sportovců s ludomanií, tedy patologickým hráčstvím, zatímco hráči nižších lig utápějí stres ve sklenici staromódním způsobem.

Adams moc dobře ví, jaká dokáže být vášeň pro hru, teď však chce, aby pacienti jeho kliniky své démony omezili.

Michael Owen

Bývalá ikona Liverpoolu sice nepije, ale hodně sází a hodně prohrává. Každopádně je vždy připravena hrát v gametwist casino online ve velkém.

Jednou dokonce Owen prohrál čtyřicet tisíc liber. V roce 2002 zase přišel o třicet tisíc liber se svým týmovým kolegou Kieronem Dyerem v kartách.

Wayne Rooney

Hvězda Manchesteru United Wayne Rooney jako kapitán týmu vždy hodně vydělával, ale v hazardních hrách dokázal přijít o šílené peníze.

Bulvární plátky, které Rooneyho pronásledovaly, zjistily, že jednou nechal přes noc v casinu v Manchesteru 65 tisíc liber.

Nyní se Rooney usadil a výdělky nemá stejné jako v mládí, ale na začátku své kariéry byl v opilosti více než jednou viděn v sázkových kancelářích a hráčských klubech, kde neváhal vsadit několik set liber na zápas.

Paul Merson

Paul Merson z Arsenalu nemohl ustát břemeno slávy. Vyzkoušel veškerou zábavu mimo fotbalové hřiště – drogy i alkohol.

Podařilo se mu sice závislostí zbavit, dle něj ale bylo nejtěžší odstranit vášeň pro hru. Merson totiž za večer utratil v hazardních hrách tisíce liber.

Roy Carroll

Brankář Roy Carroll se ukázal jako velká naděje. Doufal, že svůj talent předvede v Manchesteru United, kam v roce 2001 přestoupil z Wiganu.

Ale tváří v tvář konkurenci s charismatickým gólmanem Fabienem Barthezem byl Carroll poněkud ztracen. Možná byla důvodem vášeň pro hazardní hry, která v něm zahořela. Carroll hrál hodně a hodně peněz ztratil.

Poté, co strávil v klubu několik let jako věčný náhradník, přestoupil do West Hamu. Tam pokračoval ve hře a údajně hodně pil.

Oblíbenou zábavou nešťastného brankáře byly sázky na dostihy, výsledky sportovních zápasů a loterie. Jednou prosázel třicet tisíc liber v klubovém autobuse se spoluhráčem, i když sám Carroll to popírá.

Vlastimil Petržela

Český trenér Vlastimil Petržela je známý pro své působení v Zenitu Petrohrad. Ačkoli popírá, že by jeho duše propadla hazardu, v kuloárech se šíří zvěsti o jeho nekontrolované vášni pro něj. Měl být i spolumajitelem velkého casina.

Závěr

Samozřejmě, že toto téma může pokračovat donekonečna, protože existuje mnoho fotbalistů, kteří měli do do činění s hazardem, ale omezíme se na tyto, podle našeho názoru, nejzajímavější postavy. Pokud znáte další hráče, kteří rádi hrají o peníze, napište nám je do komentářů.

Není tajemstvím, že ve sportovních sázkách se točí hodně peněz a miliony fotbalových fanoušků jsou zapojeny do konfrontace se štěstěnou. Ale vášeň pro hru bývá u hráčů pečlivě skryta a jen díky všudypřítomným novinářům se pravda vynoří na povrch. A někdy fotbalisté otevřou svou duši sami.

Zejména angličtí fotbalisté si hazardní hry hodně dopřávají, protože v jejich vlasti je stejně běžné sázet na sport jako jít do kina.

Autor: redakceSouvisející články